CONCERT VOCAL-SIMFONIC EXTRAORDINAR | RECVIEM „IN MEMORIAM” DEDICAT VICTIMELOR COMUNISMULUI | DIRIJOR: Azis Sadikovic , SOLIȘTI: LUIZA FATYOL (SOPRANĂ), MARTINIANA ANTONIE (MEZZOSOPRANĂ), MARIUS BUDOIU (TENOR), ALIN ANCA  (BAS)

CONCERT VOCAL-SIMFONIC EXTRAORDINAR | RECVIEM „IN MEMORIAM” DEDICAT VICTIMELOR COMUNISMULUI | DIRIJOR: Azis Sadikovic , SOLIȘTI: LUIZA FATYOL (SOPRANĂ), MARTINIANA ANTONIE (MEZZOSOPRANĂ), MARIUS BUDOIU (TENOR), ALIN ANCA (BAS)

Orchestra simfonică și Corul „Ion Românu” ale Filarmonicii Banatul Timișoara

Dirijor: 
Azis Sadikovic

Soliști: Luiza Fatyol (soprană), Martiniana Antonie (mezzosoprană), Marius Budoiu (tenor), Alin Anca (bas)
Dirijor cor: Iosif Todea

Recviem „In Memoriam” dedicat victimelor comunismului
Compozitori: Zygmunt Krauze (Polonia), Martin Smolka (Cehia), Iris Széghy (Slovacia), Sven Helbig (Germania de Est), László Tihanyi (Ungaria), Dobrinka Tabakova (Bulgaria), Dan Dediu (România)

Un proiect muzical profund și solemn, care aduce un omagiu victimelor regimurilor comuniste printr-o lucrare contemporană din Europa Centrală și de Est.

O experiență emoționantă și necesară, unde muzica devine memoria colectivă și reflecția istorică.

CONCERT VOCAL-SIMFONIC EXTRAORDINAR | RECVIEM „IN MEMORIAM” DEDICAT VICTIMELOR COMUNISMULUI | DIRIJOR: Azis Sadikovic , SOLIȘTI: LUIZA FATYOL (SOPRANĂ), MARTINIANA ANTONIE (MEZZOSOPRANĂ), MARIUS BUDOIU (TENOR), ALIN ANCA (BAS)

17 decembrie 2025
Event hour 19:00
Sala Capitol
Timisoara

Tot ce te intereseaza, direct in inbox.

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru, fii primul la care ajung evenimentele noi.

Urmareste noutatile pe

Telefon: +4 0748 110 111 (Luni - Vineri 12.00-16.00) | E-mail: contact@entertix.ro
© Copyright 2026 Ticketing Nation SRL